Sluneční hodiny a výroba slunečních hodin

 


 Home

 Sluneční Hodiny

 Jak objednávat


 Galerie

 Sluneční košt

 Akce

 Kuriozity

 Kontakt

 

 

 

ze zahraničí

Sluneční hodiny MALOVANÉ

Sluneční hodiny malované patří mezi nejstarší typy hodin vůbec. Jsou nejrozšířenější a prakticky kdokoliv, kdo se dosud o sluneční hodiny jinak nezajímal, si při řeči na toto téma vybaví právě sluneční hodiny malované a to obvykle z nějakého kostelíka.
Ačkoliv jsou nejrozšířenější, nedá se říci, že by jich také bylo mnoho pěkných a obvykle to ani s funkčností není valné.

Zdánlivá jednoduchost tvorby malovaných hodin uvedla již mnoho konstruktérů do stavu beznaděje. To když jejich dílo po krátkém čase počalo ukazovat údaje neslučitelné s přírodními zákony.
Ani vrazit tyčku do zdi po cikánském způsobu a co hodinu značkovat hodinové čáry dle vrženého stínu, opravdu nelze bez znalostí základů nebeské mechaniky.

Mají-li vzniknout sluneční hodiny, které se stanou trvalou součástí objektu po celou dobu jeho životnosti, pak je na výsost nutné volit profesionální přístup.

Na rozdíl od kovaných slunečních hodin, které se tvoří dílensky, nebo deskových malovaných, jejichž malba probíhá v ateliéru a na příslušný objekt se instalují obvykle během jediného dne, se malované hodiny zhotovují přímo na daném objektu.
Celkový postup je trochu odlišný a zejména vyžaduje dobré sladění činností obou smluvních stran. Při navrhování malovaných slunečních hodin je již vhodná osobní konzultace.

Několik fotografií udělá více, než hromada slov.


Štětce, štětce, štětce, tyto nové druhy fasád jsou jako brusný papír a štětce mizí pod rukou. A ty nový, byť ty nejlepší HIGH END mnohdy nestojí za nic. A takový štětec se musí rozchodit a usadit. Zlatý štuky ...

Za přípravnými pracemi je velké množství práce. Spolkne více času, než vlastní realizace.

Replika "staré školy" versus moderní logohodiny ...

Paradoxně duel mezi nadnárodním bankovním domem a nadnárodní společností pro výklad Bible.

Jak má být ruka jistá, když lešení se vlní a pohybuje ...

Spravedlivá dělba práce ...
  -
-
-
-

Projekt pro základní školy Brno Kamínky a Plzeň.

Projekt pro pražský Neocortex a hradeckou základní školu v duchu lajny p. Podušky.

Projekty do koše ... Sluneční logohodiny pro poštu v Budyni, kterých se investor polekal a hodiny pro kaštiel slovenské společnosti Rona, kde se nedostává "ojra".  

Projekt pro venkovské chalupy.

 

 

 

         

WEISS Petr, Sklené 81, 568 02 Svitavy,  tel.: 608 807 917  - IČO 40158837 - Copyright © 2011