Sluneční hodiny a výroba slunečních hodin

 


 Home

 Sluneční Hodiny

 Jak objednávat


 Galerie

 Sluneční košt

 Akce

 Kuriozity

 Kontakt

 

 

Sluneční hodiny CETRIS
 

 

Sluneční hodiny CETRIS

Sluneční hodiny CETRIS jsou malované hodiny vyrobené na podkladové cementotřískové desce. Ta je prioritně určena jako obkladová deska na fasády, ale toto ji přímo předurčuje i pro využití na sluneční hodiny.  

Obrovskou výhodou je, že malba je prováděna v ateliéru bez ohledu na počasí. Malba trvá obvykle několik dní. Není třeba brát zřetel na vítr nebo déšť, nejsou prostoje a lešení postačí pouze na den instalace. To je obrovská úleva vedlejších nákladů. Limitem je pouze velikost slunečních hodin, cca 1,2 x 2m.

Cena se odvíjí od složitosti malby motivu a použité techniky.

Cena ERB složitější motiv 1,2 x 1m -- cca 46.000,- Kč.
ERB jednoduchý motiv 1.2 x 1m -- cca 25.000,- Kč.


CETRIS je špičkový výrobek z Cetris Hranice.

Základní deska se po důkladném vyčištění penetruje a následně napouští příslušnou barvou. To zaručuje maximální životnost díla.

Následně se po dokonalém proschnutí provádí malba.

V daném případě byl požadavek na freskovou malbu.

Při klasickém způsobu přímo na zeď by práce trvaly za dobrého počasí několik dní. Mezi jednotlivými vrstvami je mnoho času, kdy se čeká na proschnutí, ale ten čas se platí. Výhoda ateliérového způsobu malby na desku je z finančního pohledu značná. 
Detail malby na desce Cetris. Ateliérový způsob umožnuje použít větší cit pro detail. Malba je prováděna v klidu bez časového nátlaku a dílo získává i díky své snímatelnosti ze zdi sběratelskou hodnotu.
 
< Návrat zpět  

 

 

         

WEISS Petr, Sklené 81, 568 02 Svitavy,  tel..: 608 807 917  - IČO 40158837 - Copyright © 2014